Jak wykonać makijaż gotycki?

Chcesz łatwo stworzyć gotycki makijaż? Interesuje cię gotycki make-up? A może szukasz sposobu na zmianę rutyny, robiąc inny rodzaj makijażu? Jesteś we właściwym miejscu.

Każdego roku tysiące kobiet szuka sposobu, jak to zrobić. Nasz zespół ze sklepu jest bardzo zainteresowany tym tematem. Zebraliśmy najlepsze porady, aby odpowiedzieć na twoje pytania w 5 prostych i łatwych do zastosowania krokach. 😊

Aby stworzyć doskonały gotycki makijaż, będziesz potrzebować:

1. Posiadać materiały do wykonania make-upu

2. Nadać twarzy bledszy odcień za pomocą podkładu

3. Stworzyć ciemniejsze spojrzenie za pomocą czarnej kredki i cieni do powiek

4. Używać ciemnej szminki

5. Zainspirować się konkretnym przypadkiem na wideo


W tym artykule na blogu dowiesz się:

  • Jak nałożyć podkład jak gotka
  • Jak stworzyć głębokie i mroczne spojrzenie
  • Sztuki nakładania ciemnej szminki


Po przeczytaniu tego artykułu, tworzenie gotyckiego makijażu stanie się oczywistością.
Zaczynamy!

kobieta gotycka na ulicy

Przed zagłębieniem się w temat, warto zdefiniować, czym jest gotycki makijaż i dlaczego warto zdecydować się na ten rodzaj ciemnego make-upu. W rzeczywistości są to najczęściej zadawane pytania.

Co to jest gotycki makijaż?

Gotycki makijaż to sposób malowania się charakterystyczny dla mody gotyckiej. Istnieje nieskończona liczba wariantów, ale zawsze mają one wspólne cechy. 

  • Blady, nawet trupi odcień skóry
  • Praca nad oczami, aby nadać im ciemne spojrzenie
  • Ciemna szminka (czarna lub ciemnoczerwona)

Aby uzyskać idealny gotycki makijaż, konieczne jest posiadanie gotyckiej szminki, która nada twoim ustom odpowiedni ciemny kolor. To właśnie oferujemy. 🌹Dlaczego malować się w ciemnym stylu?

Głównym powodem, dla którego gotki malują się w ten sposób, jest po prostu to, że same bardzo lubią ten ciemny i oryginalny styl. To makijaż, który pozwala wyróżnić się z tłumu, jednocześnie podkreślając swoją różnorodność i przynależność do społeczności gotyckiej. 

Innym powodem, który skłania kobiety do malowania się w ten sposób, jest chęć posiadania bardziej ciemnego stylu. Niektóre osoby nie są gotyckie, ale bardzo cenią sobie ten styl. Lubią atmosferę, jaką tworzy ten rodzaj makijażu, i dlatego decydują się go wypróbować.

Niektóre osoby również decydują się na gotycki makijaż na Halloween, aby w pełni oddać się atmosferze. 🎃

Makijaż na czarnym stole

Jak zrobić gotycki makijaż: 5 łatwych kroków

1. Zaopatrz się w gotycki makijaż: Niezbędne materiały kosmetyczne

Po zdefiniowaniu gotyckiego makijażu i powodów, dla których warto go stosować, przejdźmy do sedna tematu. Materiały są niezbędne do dobrego makijażu. Wymienimy, czego potrzebujesz, aby zacząć.

A) Podkład

Na początek, wybierz odpowiedni podkład do swojej skóry. Powinien być jaśniejszy od twojego naturalnego odcienia skóry. Wybierz kolor bladego podkładu, który najlepiej ci odpowiada. Niektóre osoby preferują lekko blady odcień, podczas gdy inne wolą zupełnie trupi wygląd. To od ciebie zależy, co ci najlepiej pasuje!

B) Kosmetyki do oczu

Następnie znajdź czarną jak smoła kredkę do oczu, aby perfekcyjnie obrysować oczy. Będziesz także potrzebować cieni do powiek w kolorach szarości, czerni lub fioletu. Aby uzyskać bardziej przenikliwe spojrzenie, możesz użyć tuszu do rzęs.

C) Szminka

Na koniec będziesz potrzebować ciemnej szminki. Możesz wybrać czarną, szkarłatną lub fioletową szminkę. To zależy od twoich osobistych upodobań. Zaopatrz się również w czarną lub inną kredkę do ust, która pozwoli obrysować kontur ust.

Gotycka kobieta z bladą cerą

2. Nadaj twarzy bledszy odcień za pomocą podkładu

Teraz, gdy masz wszystko, czego potrzebujesz, czas skoncentrować się na podkładzie, który będzie podstawą twojego gotyckiego makijażu. Podzielmy to na trzy kroki.

A) Nałóż podkład

Gdy już masz podkład, nałóż go starannie na twarz. Użyj odpowiedniej ilości, uważając, aby nie użyć zbyt wiele.

B) Rozprowadź podkład natwarzy

Następnie równomiernie rozprowadź go na twarzy. Możesz to zrobić ręką lub użyć do tego gąbki. Uważaj, aby nie pominąć żadnych obszarów. Możesz nałożyć go tylko na twarz lub także na szyję, aby uzyskać większą harmonię. 

C) Nałóż puder z ostrożnością

Weź pędzel do pudru i nałóż jasny puder na całą powierzchnię twarzy. Używaj rozsądnych ilości pudru przy każdej aplikacji, aby uniknąć jego nakładania w miejscach, gdzie nie chcesz, aby się znalazł, takich jak włosy czy uszy. W ten sposób twój podkład będzie skutecznie utrwalony. 

D) Kolorowe soczewki

Jeśli chodzi o oczy w gotyckiej modzie, czasami chodzi o kolorowe soczewki, aby nadać spojrzeniu tajemniczy styl. Ale to opcjonalne.

Istnieje szeroka gama kolorów, z których każdy ma swoje zalety. To doskonały sposób na stworzenie niecodziennego wyglądu. Na przykład, jeśli masz brązowe oczy, możesz wybrać soczewki w kolorze niebieskim lub fioletowym. Da ci to heterochromię, co nie pozostawi nikogo obojętnym.

 

Gotycka kobieta z mrocznym spojrzeniem

3. Stwórz gotyckie spojrzenie

Gdy już nałożysz podkład, masz podstawę swojego makijażu. Następnie skup się na tym, jak stworzyć mroczne i gotyckie spojrzenie. To bardzo ważny element. 👁️

A ) Obrysuj oczy kredką do oczu

Narysuj linię na górnych i dolnych rzęsach za pomocą kredki do oczu. Pomoże to nadać twojemu spojrzeniu charakteru. Rysuj linię na tyle grubą, aby była widoczna. 

C) Rozetrzyj go napowiekach

Następnie rozetrzyj linię kredki na powiece. Nie powinno być ostrych przejść między czernią wokół oczu a kolorem powieki.

B) Użyj cieni do powiek

Gdy już obrysujesz oczy, nałóż ciemny cień do powiek na górną powiekę. W tym celu nałóż go i rozetrzyj delikatnie w kierunku zewnętrznej strony oka. Gdy będziesz przesuwać palcem w kierunku zewnętrznym, upewnij się, że lekko unosisz go ku górze. To będzie bardziej naturalne i zmniejszy ryzyko dostania się cienia do oczu.

C) Podkreśl rzęsy

Na koniec możesz nałożyć czarny tusz do rzęs, aby zwiększyć głębię spojrzenia. Użyj jak najczarniejszego tuszu. 

Gotycka kobieta z czarnymi ustami

4. Nałóż ciemną szminkę

Twój gotycki makijaż jest prawie skończony! Aby był doskonały, dodaj odrobinę uroku swoim ustom, używając ciemnej szminki. Oto kroki, aby wykonać ostateczny akcent twojego make-upu.

A) Czarna czy czerwona szminka? Wybór należy do ciebie!

Możesz się zastanawiać, jaki kolor szminki wybrać. W rzeczywistości wybór należy do ciebie. Jednak czarny kolor jest najczęściej używany, gdy mowa o gotyckim makijażu, ponieważ jest to klasyczny kolor gotyckiej mody. Czerwień i fiolet również są używane, ale rzadziej.

B) Obrysuj kontur ust

Obrysuj kontur ust kredką w tym samym kolorze co szminka. Jeśli wybrałaś czarną, czarna kredka Khôl będzie do tego idealna. Pomoże to w pogrubieniu konturów, nadaniu optymalnego kształtu ustom i uniknięciu rozmazywania szminki.

C) Wypełnij wnętrze

Gdy już obrysujesz kontur ust, nałóż starannie szminkę wewnątrz ust. Nie musisz nakładać dużo, chodzi o zapewnienie harmonii i uniknięcie widoczności skóry ust, co mogłoby stworzyć różnicę w kolorze. 

D) Nałóż szminkę

Teraz to łatwe! Masz wyznaczony kontur, więc nałóż szminkę między konturem a wnętrzem ust.

Voilà, gotowe! Teraz masz doskonały gotycki makijaż. Teraz czas na kreatywność i wynalezienie własnych sposobów na makijaż. Niezależnie od tego, czy chodzi o kolor podkładu, szminki czy sposób tworzenia mrocznego spojrzenia, istnieje wiele wariantów kolorów i sposobów aplikacji! Masz mnóstwo pomysłów. 🤗

zdziwiona gotycka kobieta

5. Bonus: Jak uzyskać doskonały gotycki makijaż

Dzięki tym wszystkim poradom masz idealny makijaż. Jednak istnieje wiele wariantów gotyckiego makijażu. Tak więc, pamiętaj, że masz szeroki wybór, aby podkreślić swoje piękno.

Postanowiliśmy również zaproponować ci WIDEO od Kayleigh Noelle , abyś mogła zobaczyć, jak to zrobić w praktyce. Jest w języku angielskim, ale dostępne są napisy.

Idealny sposób na długoterminowy gotycki makijaż

Teraz znasz wszystkie tajemnice, jak wykonać dobry gotycki makijaż. Widzieliśmy, że konieczne jest posiadanie odpowiednich materiałów na początek. Aby następnie nałożyć dobry podkład, stworzyć ciemne spojrzenie i nałożyć ciemną szminkę. 

Kiedy wszystko jest zorganizowane, wszystko staje się łatwiejsze! Teraz twoja kolej, aby cieszyć się swoją kreacją.

Jeśli jesteś zachwycona stylem gotyckiego makijażu i chcesz stosować ten make-up na dłuższą metę, konieczne jest posiadanie gotyckiego pudełka na makijaż, aby bezpiecznie przechowywać wszystkie swoje kosmetyki. 🌹Może Ci się również spodobać

Ostatnie artykuły