Jak osiągnąć ciemny styl?

Szukasz sposobu na stworzenie ciemnego stylu i chcesz wiedzieć, jak to zrobić? Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co to znaczy mieć ciemny styl ? A może jesteś pasjonatem stylów ubioru? Jesteś we właściwym miejscu.

Nasz sklep posiada ponad 200 produktów właśnie w ciemnym stylu. Jesteśmy pasjonatami tematu ciemnych stylów ubioru i powiemy Ci wszystko, co trzeba wiedzieć!

Aby mieć ciemny styl ubioru, zapoznaj się z modą dark, zainspiruj się ciemnymi ubraniami, które Ci się podobają. Kup alternatywne ubrania, takie jak czarna skórzana kurtka, czarne buty. Możesz również zrobić gotycki makijaż i podkreślić swoje tatuaże.

W tym artykule odkryjesz:

  • Czym jest prawdziwy ciemny styl
  • Wiele stylów ubioru, które przyjmują ten styl
  • Sztukę znajdowania własnego stylu dark
  • Znane osoby, które noszą ten styl ubioru
  • I kompletny przewodnik, który krok po kroku wyjaśni, jak to zrobić

Po przeczytaniu dowiesz się wszystkiego o tym stylu ubioru.

Zaczynajmy!

 mężczyzna i kobieta w ciemnym stylu na ulicy

Zanim przejdziemy do sedna sprawy, warto zastanowić się, co to znaczy mieć ciemny styl. Przyjrzyjmy się, czym jest ciemny styl ubioru i dlaczego warto go wybrać. 

Co to znaczy mieć ciemny styl?

Na początek trzeba wiedzieć, że istnieją dwa podejścia do mody. 

Pierwsze, które opiera się wyłącznie na opinii innych. Ludzie ubierają się tak, aby nie być krytykowanymi i dostosować się do norm. 

Drugie podejście do mody to podejście artystyczne. Wychodzi z założenia, że ciało to dzieło sztuki, które można dekorować. Tak więc ciemny styl ubioru wynika automatycznie z osobowości.

Posiadanie ciemnego stylu to niemal zawsze ubieranie się na czarno i tworzenie mrocznej atmosfery. Buty, czarne sukienki, ciemne marynarki, gotycka biżuteria i inne elementy pomagają stworzyć ciemny styl. To styl ubioru, który tworzy jednocześnie mroczną i majestatyczną atmosferę, która nie pozostawia nikogo obojętnym.

mężczyzna ubrany na czarno w mieście

Czerń: emblematiczny kolor mody dark

Gdy myślimy o ciemnym kolorze lubdark od razu myślimy o czerni. Chociaż nie jest to wystarczające, aby mieć ciemny styl ubioru, trzeba przyznać, że to najczęstszy kolor w tej modzie. Czarny kolor ma wiele znaczeń. Czerń jest związana z żałobą, śmiercią, smutkiem, ale także z autorytetem i władzą.  

Dlaczego wybrać ciemny styl?

Często posiadanie ciemnego stylu ma głębsze znaczenie niż same ubrania. Innymi słowy, osoby wybierające ten sposób ubierania czują, że mają w sobie coś mrocznego, szczególnie w myślach. Tak więc posiadanie ciemnego stylu jest jednym z najlepszych sposobów na wyrażenie swojego wewnętrznego ja i pokazanie światu swojej mrocznej strony.  

Czy każdy może mieć ten styl?

Ogólnie rzecz biorąc, posiadanie tego stylu jest oczywiste dla niektórych osób. Może dla Ciebie też jest to oczywiste. W rzeczywistości jedynym sposobem na sprawdzenie, czy jesteś kompatybilny ze stylem dark jest lubienie lub nielubienie tego stylu. 

Jeśli lubisz estetykę i symbolikę dark, to możesz stworzyć sobie ciemny styl!

Pamiętaj jednak, że ten styl to nie tylko kwestia ubrań, ale także stanu umysłu, a nawet filozofii życia.

Zrozumieliśmy, czym jest ciemny styl, teraz czas przyjrzeć się różnym ciemnym stylom ubioru. Przyjrzymy się 8 różnym stylom. 

Ciemny styl ubioru: Różne style

1. Moda Gotycka: archetyp ciemnego stylu ubioru

Kiedy mówimy o ciemnym stylu, często myślimy o gotach. To prawda, że moda gotycka jest bardzo dark. To sposób ubierania się, w którym czerń jest bardzo obecna. Goci kładą duży nacisk na akceptację swoich różnic i szacunek dla innych. 

Ponadto, nie boją się nosić ubrań i akcesoriów z motywem czaszki, nietoperzy, pająków, które szokują. Styl ubioru gotyckiego koncentruje się wokół mrocznych tematów, takich jak śmierć, smutek i melancholia. Niemniej jednak nie należy uogólniać, nie wszyscy goci są osobami depresyjnymi i samobójczymi.

W tej sprawie napisaliśmy artykuł o sposobie ubierania się jak goth. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zerknij na niego. 

mężczyźni i kobiety w stylu street goth

2. Street Goth: Mroczne i miejskie połączenie

Styl streetwear nie jest sam w sobie ciemnym stylem. To casualowy styl ubioru, który narodził się w latach 80. w Nowym Jorku wśród mniej zamożnych środowisk. Następnie został przejęty przez raperów lat 90. 

Później streetwear został wpływowy przez modę azjatycką, zwłaszcza z Japonii. 
Jednak połączenie mody gotyckiej i streetwear dało Street-Goth. Kiedy mówimy o Street-Goth, możemy mówić o ciemnym stylu. 

Dzięki swojemu gotyckiemu wpływowi staje się nowoczesnym i mrocznym stylem miejskim. W stylu Street-Goth ubrania mają bardziej formę streetwear, ale kolory, wzory i rysunki są gotyckie. 
Oczywiście, nie zawsze tak jest. 

Czasami Street-Gothprzyjmuje gotyckie ubrania na górę ciała i streetwear na dół, i na odwrót. To połączenie mrocznych stylów, więc możliwości są liczne. 


3. Punk: Antyspołeczny wpływ na styl ubioru

Nie można mówić o ciemnym stylu dark bez wspomnienia o modzie punk. Jest przodkiem wielu ciemnych stylów dark , które pojawiły się później, w tym stylu gotyckiego. Aby być bardziej precyzyjnym, to ruchy post punk były początkiem mody gotyckiej. 

Najpierw moda punk jest ciemna przez swoje ubrania. Często można znaleźć skórzane kurtki, bransoletki z ćwiekami i naszyjniki z kolcami. Po drugie, należy pamiętać, że jest to ruch głęboko antyspołeczny i kontestacyjny. 

W tym sensie jest to ciemny styl. Moda punk promuje emancypację od społeczeństwa poprzez antyspołeczne działania. Znajdujemy tam niektóre ideologie, takie jak anarchizm, antyautorytaryzm. 

4. Styl Rock: od muzyki do ubrań

Rock to przede wszystkim gatunek muzyczny. Ale poza muzyką jest to także styl ubioru. Znajdziemy tam brązowe lub czarne skórzane kurtki i dżinsy, które zostały spopularyzowane przez ten ruch. 

Ze swojej strony rock jako muzyka niekoniecznie jest ciemny. Bardziej chodzi o ubrania i sposób życia, który jest dark. 

To ruch muzyczny, który łamał normy swojej epoki, szokując ludzi, którzy nie znali tego rodzaju muzyki. 

wokalista black metalu na scenie

5. Black Metal i Death Metal: Mroczne ubrania

Black Metal i Death Metal to gatunki muzyczne bardzo ciemne same w sobie. Celem tej muzyki było przesuwanie granic dźwiękowej przemocy. Zespoły tych ruchów mają reputację najbardziej zaburzonych muzyków na świecie. Widzimy więc, że oni też mają styl ubioru dark. 

Malują się na biało i czarno, często noszą czarne skórzane kurtki. Mają długie włosy i biżuterię z motywem śmierci.

biker na motocyklu na drodze otoczonej drzewami

6. Styl Biker: na obraz ryzyka i śmierci

Poza jazdą na motocyklu, bycie bikerem to prawdziwy styl życia. Promuje wolność, honor i lojalność. Jest to również styl ubioru uważany za ciemny. Znajdujemy tam znów skórzane kurtki, pierścienie z motywem czaszki, tatuaże z motywem ryzyka. 

To agresywny styl, który uwalnia się od społecznych norm.

7. Moda Emo: Ubrania noszone przez mroczne umysły

Styl Emo jest także dobrym kandydatem, gdy mówimy o ciemnym stylu ubioru.

Słowo Emo może oznaczać emocjonalnie niestabilny. W tej modzie często znajdziemy czarny kolor, ciemne farbowanie włosów i ciemny makijaż. To styl, który również tworzy coś ciemnego.

8. Styl Dark Academia

Styl Dark Academia jest bardziej przedmiotem dyskusji. W rzeczywistości chodzi bardziej o estetykę niż o modę. Koncentruje się na świecie uniwersyteckim, poezji, literaturze, sztuce, architekturze gotyckiej, ale wszystko to w mrocznym kontekście. 

Niemniej jednak możemy mieć dobry obraz tego, czym jest styl Dark Academia. To sposób ubierania się elegancki i klasyczny, przypominający vintage. Osoby, które przyjmują ten styl noszą koszule, garnitury, muszki, swetry z wełny, buty lub botki ze skóry, spódnice w kratę itp. 

Wbrew powszechnym przekonaniom, czerń nie jest bardzo obecna w modzie Dark Academia, szarość, brąz są bardziej reprezentatywne dla tego stylu ubioru.

To styl, który emanuje potężną elegancją i ma trochę surowości i mroku. 

mężczyzna i kobieta ubrani na czarno na ulicy

Teraz masz dobry pomysł na różne ciemne style ubioru. Pytanie, które się teraz nasuwa, to różnice w stylu dark między płciami.

Ciemny styl ubioru według płci

Zastanawiasz się, czy ciemny styl jest przeznaczony tylko dla mężczyzn czy kobiet? Nie martw się, każda płeć może przyjąć ciemny sposób ubierania się. Oczywiście istnieją różnice między ci emnym stylem kobiecym a męskim.  

Jak wspomnieliśmy wcześniej, istnieje mnóstwo ciemnych stylów. Nie da się ich wszystkich wymienić. Dlatego wymienimy najczęstsze elementy ciemnego stylu ubioru według płci.

Styl ciemny kobiecy

W ciemnej modzie kobiecej często znajdziemy spódnice w kratę, czarne sukienki, czarne buty lub szpilki, alternatywne kolczyki, mroczny makijaż, ciemną biżuterię, czarne skórzane kurtki, rajstopy i farbowane włosy. 

Styl ciemny męski

W ciemnym stylu męskim najczęściej nosi się czarną marynarkę lub ciemny garnitur, koszulę, biżuterię z wężem lub motywem czaszki, wysokie skórzane buty i tatuaże. 

mężczyzna i kobieta patrzący przed siebie ubrani na ciemno

Teraz znasz różnice w stylach ubioru między mężczyznami a kobietami, nadszedł czas, aby zastanowić się nad właściwym sposobem znalezienia własnego stylu. Jak to zrobić? O tym zaraz się dowiesz.

Jak znaleźć własny styl?: Co trzeba wiedzieć

1. Słuchaj swoich głębokich pragnień

Znalezienie swojego stylu nie jest łatwe. Dlatego te kilka wskazówek może Ci pomóc. 

Na początek, słuchaj swoich głębokich pragnień. Jaki ciemny styl chcesz mieć? Czy podoba Ci się elegancki styl? Mroczny? A może lubisz prowokujące kolory włosów? To do Ciebie należy decyzja. Wyobraź sobie swój idealny ciemny styl ubioru. Jakie czarne buty chcesz nosić? Jaki T-shirt ? Jaką mroczną biżuterię? To pytania, na które musisz znaleźć odpowiedź, są one ważne dla dalszego procesu.

2. Zastanów się nad stylem życia, jaki implikuje dany styl ubioru

Poza stylem, ubieranie się w sposób dark to prawdziwy styl życia. Noszenie takiego stylu to prawdziwy symbol odwagi. Jeśli ubierasz się w ten sposób, musisz mieć odwagę, aby stawić czoła spojrzeniom innych na każdym kroku, będziesz przyciągać podziwiające i zdumione spojrzenia. Poza tym istnieje wiele społeczności dark, które mają swoje własne wizje świata i sposób życia. 

3. Społeczności związane z modą dark

Pamiętaj, że ciemne style ubioru są często związane z konkretną społecznością , która ma swoje wartości. Nie ważne, czy są to bikers, punk czy gotycy, istnieją różnice między tymi ruchami.
Zadaj sobie pytanie, czy bardziej czujesz się gotem czy emo na przykład. Która społeczność najbardziej Ci odpowiada? Jakie są Twoje wartości? Jaki alternatywny ciemny styl najbardziej Ci odpowiada? A może chcesz łączyć różne style, jeśli tak, to które ?

Nie wahaj się otaczać ludźmi, którzy już mają ten styl ubioru. Poznawaj nowych ludzi, aby zrozumieć ich pragnienia, wybory i filozofię życia. Będą dla Ciebie wielką inspiracją. 

4. Słuchaj swojego instynktu

Po zrobieniu wszystkiego, nie ma żadnych sekretów: słuchaj swojego instynktu. To Ty musisz dokonać wyboru, ponieważ najlepiej wiesz, jaki styl najbardziej Ci odpowiada. Powyższe rady są po to, aby Cię poprowadzić, ale nie podają odpowiedzi na talerzu. Dlatego miej zaufanie do siebie i słuchaj swojego instynktu, aby znaleźć styl, który najlepiej do Ciebie pasuje.  

kobieta i mężczyzna wyróżniający się ciemnym ubiorem

Teraz, gdy znasz styl, który Ci odpowiada, musisz znać ubrania, które Ci pasują, i te, które mniej Ci odpowiadają. Zobaczysz, to proste!

Jak dowiedzieć się, które ubrania Cię wyróżniają?

1. Weź pod uwagę swoją sylwetkę

Twoja sylwetka jest bardzo ważna przy wyborze ciemnego stylu. Niektóre ubrania będą Ci pasować lepiej, inne gorzej, w zależności od twojej sylwetki. Nie ma na to żadnej wielkiej tajemnicy. 

Znasz swoje wymiary, gdy wybierasz ciemne ubranie, masz dużo mniejsze szanse na popełnienie błędu. To oczywiste, ale niewiele osób poświęca czas na to, a przecież to zmienia wszystko.

2. Przymierz jak najwięcej ciemnych ubrań

Przymierzanie to najlepszy sposób, to oczywiste. Dlatego, gdy idziesz do sklepu i zauważysz ciemne ubrania, przymierz je i obserwuj siebie. Jeśli masz przy sobie przyjaciół, to jeszcze lepiej, będą mogli wyrazić swoje zdanie. Nawet z podwójnymi lustrami w przymierzalni nie widzisz siebie idealnie z tyłu i z profilu. Natomiast Twoi przyjaciele zobaczą Cię z każdej perspektywy. 

3. Zrób sobie zdjęcie, aby zobaczyć się obiektywnie

Jeśli jesteś sama, możesz zrobić sobie zdjęcie, aby potem obejrzeć siebie i wyobrazić sobie ubranie, które chcesz mieć na sobie. Będziesz miała zewnętrzny obraz siebie, co znacznie ułatwi zadanie i zmniejszy prawdopodobieństwo popełnienia błędu. 

para w ciemnym stylu

Na tym etapie masz już wszystkie podstawy, aby mieć ciemny styl, teraz czas na sedno sprawy. Jak to konkretnie zrobić, aby mieć ciemny styl ? To, co zaraz zobaczysz, to nasz przewodnik podzielony na dwie części, jedna dedykowana dla kobiet, druga dla mężczyzn.

Jak mieć ciemny styl ubioru: Kompletny przewodnik

Aby każdy miał najlepsze porady dotyczące tego stylu, podzieliliśmy przewodnik na dwie części: Jedna część dla kobiet, druga dla mężczyzn. Tutaj omówimy elementy, które są najczęściej obecne w dobrym ciemnym stylu. Niektóre elementy są bardziej powszechne niż inne. 

kobieta ubrana na czarno

Kroki do naśladowania dla kobiet

Jesteś kobietą? Oto kroki, abyś mogła stworzyć prawdziwy ciemny styl, który przyciągnie spojrzenia.

1. Wybierz czarną sukienkę lub ciemną spódnicę, w kratę lub gotycką

Zacznijmy od czarnej sukienki. To ubranie bardzo obecne w ciemnej modzie ubioru. Istnieje wiele różnych sukienek, każda inna. Bez względu na to, czy są koronkowe, krótkie, długie, vintage, romantyczne czy odważne, masz szeroki wybór. To ubranie, które zakrywa dużą część Twojego ciała, dlatego jest ważne w tworzeniu Twojego stylu. 

Aby mieć jednocześnie elegancki i ciemny styl, odkryj czarną sukienkę, która idealnie Cię wyróżni.

Jeśli nie jesteś zwolenniczką sukienek, możesz wybrać spódnicę. Istnieje również szeroki wybór ciemnych spódnic. Możesz wybrać spódnicę w kratę, która bardziej odpowiada stylowi punk, gotyckiemu lub dark academia. Albo czarną spódnicę, która podkreśla mroczną estetykę. Ze względu na swój design, ciemne spódnice są prawdziwym symbolem odwagi.

2. Noś ciemne buty

Buty to często pomijany element w tworzeniu alternatywnego stylu ubioru. Jednak mają swoje znaczenie. Złe buty mogą zburzyć harmonijność stylu. 

Wybierz buty w odważnym stylu. Mogą to być botki, kozaki, szpilki lub buty na platformie. Jeśli chodzi o kolor, wybierz ciemne kolory, takie jak czarny, ciemny brąz, a rzadziej granatowy i fioletowy.

 kobieta ubrana na cz

arno nosząca naszyjnik i bransoletkę z metalu

3. Noś alternatywną biżuterię

Posiadanie ciemnego stylu oznacza również posiadanie biżuterii. Istnieje wiele rodzajów ciemnej biżuterii, oto kilka przykładów:

  • Pierścionki w kształcie węża, nietoperza, czaszki
  • Naszyjniki z ćwiekami, wisiorki
  • Kolczyki w kształcie szkieletu, węża lub czarne
  • Bransoletki skórzane lub z kolcami

4. Zrób sobie mroczny makijaż

Mroczny makijaż to doskonały sposób na stworzenie ciemnego stylu. Istnieją setki sposobów na mroczny makijaż. Możesz wybrać gotycki makijaż,emo lub punk. 

Niemniej jednak, istnieją pewne wspólne cechy wszystkich mrocznych makijaży. Mroczne spojrzenie, elegancka szminka i podkład. Użyj kosmetyków, które najlepiej do Ciebie pasują, aby makijaż w pełni odpowiadał Twojemu stylowi.

kobieta z fioletowymi włosami

5. Stwórz odważną fryzurę

Stworzenie odpowiedniej fryzury jest ważne dla ciemnego stylu. Znajdź odważną i elegancką fryzurę, która najlepiej Ci pasuje. Możesz inspirować się licznymi zdjęciami w internecie i wybrać tę, która najbardziej Ci się podoba. Nie wahaj się zapytać swojego fryzjera, czy to fryzura, która Ci pasuje i jak ją dostosować do siebie.

Dodatkowo, masz możliwość zrobienia farbowania. Suicide girls, goths, rock mają farbowane włosy. To sposób na złamanie norm, który nieprzechodzi niezauważony. 

6. Akcesoria

Po znalezieniu odpowiednich butów, fryzury, makijażu i biżuterii, które są niezbędne do posiadania ciemnego stylu, czas na akcesoria ciemne w zgodzie z Twoim stylem. Torebki, portfele, czapki, szaliki, okulary przeciwsłoneczne lub czapki to ważne elementy. 

Pamiętaj, że akcesoria, które nosisz, muszą być zgodne z Twoim stylem. 

Wybieraj ponownie ciemne kolory. 

mężczyzna w ciemnym stylu

Kroki do naśladowania dla mężczyzn

Jesteś mężczyzną? Oto kroki, które należy podjąć, aby stworzyć ciemny styl, który nie pozostawi nikogo obojętnym.

1. Marynarka lub skórzana kurtka

Jak wspomnieliśmy wcześniej, skórzane kurtki i garnitury (marynarki) są często obecne w ciemnej modzie. Zapytaj siebie, które z tych dwóch ubrań najlepiej do Ciebie pasuje. 

Istnieją dziesiątki rodzajów skórzanych kurtek i ciemnych marynarek. W zależności od ciemnego stylu, który chcesz mieć, musisz się dostosować. Na przykład, czarne skórzane kurtki lepiej pasują do stylu gotyckiego, metalowego lub biker. Natomiast ciemne marynarki są bardziej eleganckie i odpowiednie dla stylu dark academia.

Jeślinie lubisz nosić skóry z powodów etycznych, wiedz, że istnieją różnemateriały, które imitują skórę.

2. T-shirt lub koszula

W rzeczywistości t-shirt nie jest najważniejszym elementem ciemnego stylu. Wystarczy czarny, szary t-shirt z motywem czaszki lub innym, aby był odpowiedni. Niemniej jednak, są pewne błędy, których należy unikać. 

Zbyt jaskrawe kolory nie pasują do ciemnego stylu. Żółty, różowy lub pomarańczowy są do uniknięcia. To ładne kolory, ale mogą zepsuć harmonię Twojego stylu ubioru.

Noszenie koszuli od razu sprawia, że Twój ciemny styl ubioru staje się bardziej elegancki. Kołnierzyk koszuli jest elegancki i podkreśla noszącego. Znów, ciemne kolory są odpowiednie.

3. Spodnie

Tutaj znów, nie ma co się martwić. Zwykłe jeansy lub czarne spodnie to ubrania, które doskonale pasują do ciemnego stylu. To ubrania o uniwersalnym charakterze, które przemawiają do każdego i nie zawodzą. Spodnie w kratę są dobrym wyborem, jeśli chcesz mieć elegancki iciemny styl jednocześnie. 

Jeśli chodzi o rozmiar spodni, wybierz slim lubregular. Często baggy nie pasują do ciemnego stylu.

Dodatkowo, dobra pasek dodaje odrobinę osobowości do dolnej części ciała. Wybierz pasek skórzany lub z ćwiekami, to będzie doskonały wybór.

4. Buty

Po ubraniu górnej części ciała i części dolnej, zajmijmy się butami, które pozwalają mieć ciemny styl ubioru. Wybierz buty w ciemnych kolorach, takie jak czarny, brązowy, granatowy lub szary. To idealne do dobrania kolorów.

Botki lub buty rangers to odważne style, które nie pozostawiają ludzi obojętnymi. Idealnie harmonizują z Twoim stylem. Trudno jest mieć ciemny styl, nosząc małe, wielokolorowe buty. 

Dlatego solidne i wytrzymałe buty robią dobre wrażenie.

mężczyzna ubrany na czarno, z tatuażami na przedramionach

5. Tatuaże

Jak mówić o ciemnym stylu bez mówienia o tatuażach? To poważny temat, dlatego nie diabolizujemy tatuaży ani nie wychwalamy ich. To osobisty wybór, który wymaga czasu, to Ty musisz wiedzieć, czy lubisz tatuaże, czy nie. 

Tatuaże mroczne nie są koniecznością, aby mieć ciemny styl. Jednak robią wrażenie. 

Istnieją setki mrocznych tatuaży z motywami śmierci, gangów, wojny itp. Są estetycznym i artystycznym sposobem dekorowania ciała człowieka. Przy odpowiednim stylu ubioru, tatuaże dodają osobistego akcentu, który nie pozostawia obojętnym.

mężczyzna noszący metalowe pierścienie i bransoletki

6. Biżuteria

Podobnie jak u kobiet, biżuteria dla mężczyzn jest niemal nieodzowna, aby mieć ciemny styl ubioru. Pierścienie, wisiorki i bransoletki to biżuteria, która jest niesłusznie niedoceniana przez większość mężczyzn. Stanowią one skuteczny sposób na dodanie uroku Twojemu stylowi, jednocześnie pokazując Twoją osobowość i wartości. 

Aby dodać śmiertelnej estetyki do Twojej ręki, odkryj pierścień z motywem śmierci. 

Wybierz pierścienie z motywem czaszki, wikingów, celtyckie, biker, gotyckie, które będą ozdabiać Twoją dłoń, jak należy. Lub bransoletki skórzane, z kolcami i wisiorki z motywem śmierci, odwagi lub wojny. 

 

znany mężczyzna na scenie 

Artyści i znane osoby noszące ciemne ubrania

Dobrze. Wiesz, jak ubierać się na ciemno. Aby wszystko było doskonałe, porozmawiajmy teraz o znanych osobach i artystach, którzy mają ciemny styl. Posłuży to inspiracją do Twojego własnego stylu ubioru.

Marilyn Manson: emblemat mody gotyckiej

Bardzo znany wśród gotów, Marilyn Manson to wielki artysta znany z prowokacyjnej i unikalnej muzyki. To nie zaskoczy nikogo, Manson ma bardzo ciemny styl. Zawsze jest pomalowany na czerwono szminką i wybiela swoją skórę za pomocą podkładu i pudru. 

Często nosi skórzaną kurtkę lub czarną koszulę z długim rękawem. Widać, że to ubrania, które bardzo często powtarzają się.

elvira księżniczka ciemności

Cassandra Peterson

Cassandra Perterson to amerykańska aktorka. W 1988 roku zagrała w filmie Elvira Mistress of the Dark. Widzimy, że główna postać filmu, grana przez Cassandrę Perterson jest całkowicie ubrana na czarno. Ma na sobie czarną sukienkę, czarne włosy i jest blado pomalowana. Ma również czarne rajstopy i szpilki.

Była źródłem inspiracji w ciemnym stylu, zwłaszcza w modzie gotyckiej.

Edward Cullen

Porozmawiajmy o aktorze lub raczej o postaci z serialu: Edward Cullen. 

Bardzo znany od pojawienia się serii Twilight. Edward Cullen jest wampirem z własnym ciemnym stylem. Ma blady odcień skóry, postawę i sposób ubierania, który sprawia, że jest dark i uwodzicielski jednocześnie. 

Billie Eilish

Billie Ellish to muzyczka, która stała się sławna stosunkowo niedawno i jest na szczycie trendów. Jej styl muzyczny jest unikalny w swoim rodzaju, tak bardzo, że każdy o niej słyszał przynajmniej raz.
Tematy jej muzyki, jej zdjęcia i sposób ubierania się sprawiają, że jest prawdziwą kobietą o ciemnym stylu. 

Stwórz swój własny prawdziwy ciemny styl z tym

Teraz wiesz wszystko, co trzeba wiedzieć o sztuce posiadania ciemnego stylu ubioru od stóp do głów. 

Czytając ten artykuł, dowiedziałeś się, czym jest ciemny styl dark i zrozumiałeś, dlaczego warto go wybrać. Wiesz również o różnych ciemnych stylach ubioru, jakie istnieją, i jak wybrać swój własny styl i ubrania, które Ci pasują. Poza tym znasz teraz kroki do naśladowania, aby stworzyć prawdziwy ciemny styl i jak to zrobić konkretnie. Na koniec odkryłeś przykłady wielu artystów i znanych osób, które przyjmują ten styl ubioru.

Teraz masz wszystkie niezbędne informacje, aby stworzyć idealny ciemny styl. Teraz Twoja kolej!

Jeśli nadal czytasz, to prawdopodobnie jesteś bardzo zainteresowany/a posiadaniem ciemnego stylu. Nasz sklep oferuje specjalnie zaprojektowane produkty do tego celu.Może Ci się również spodobać

Ostatnie artykuły